Předávkovat


Předávkovat


Drogy, kromě toho, že způsobují vážné poškození mozku a dalších životně důležitých orgánů, mohou způsobit smrt. Naučte se, jak zjistit, zda osoba předávkování užíváním drog a jak byste měli jednat.

Seznam článků o ›› Předávkování

  1. Co je předávkování lékem a jaké jsou jeho příčiny
  2. Příznaky a příznaky předávkování lékem
  3. Co dělat v případě předávkování léky


Co je předávkování lékem a jaké jsou jeho příčiny


Osoba s předávkováním
U injekčně podávaných léků existuje zvýšené riziko předávkování.

    Drogy jsou v rozvinutých společnostech hlavním problémem veřejného zdraví, protože jejich užívání může nejen způsobit vážné poškození mozku a dalších životně důležitých orgánů, ale může dokonce způsobit  smrt v důsledku  předávkování . Termín předávkování se týká  nadměrné konzumace jakéhokoli léku nebo léku , včetně alkoholu, takže látka dosáhne  toxických hladin v krvi .
    Nejčastější příčinou předávkování  je vysoká spotřeba lék v krátké době, protože i když narkoman obvykle začíná brát malé dávky jako toleranci svého těla zvyšuje, že potřebuje větší množství léku k dosažení stejného efektu. dokud nedosáhne bodu, kdy překročí limit a způsobí toxicitu, což způsobí předávkování. Může se však také stát, že osoba požívá drogu po dlouhou dobu a ve svém těle se hromadí, aby konečně překročila úroveň tolerance, a že se najednou objeví příznaky předávkování.
     Je třeba znát dva pojmy související s  předávkováním drogami, které se týkají drogové závislosti, která definuje opakující se potřebu člověka konzumovat nelegální drogy nebo léky s jiným cílem než získat terapeutické přínosy; a tzv. abstinenční syndrom, což je soubor příznaků, které jednotlivec zažívá, když přestane najednou užívat lék.
    V tomto článku vysvětlíme předávkování způsobené nezákonnými drogami, ať už se jedná o stimulanty kokainového typu nebo narkotika, jako je heroin, a  první pomoc  , kterou musíme provést, pokud čelíme osobě, která má epizodu tohoto typu.

    Faktory, které zvyšují riziko předávkování léky

    Existuje mnoho faktorů, které výrazně zvyšují riziko předávkování, například:
    • Intravenózní léky : u injikovaných léků je riziko předávkování větší než u těch, které jsou konzumovány jinou cestou, protože rozsah, ve kterém způsobují toxicitu, je mnohem nižší, a proto méně kontrolovatelný.
    • Crack : Tento stimulační lék má velmi intenzivní, ale krátkodobý účinek, takže uživatelé mají tendenci zvyšovat dávky.
    • Drog a alkoholu : směsmi látek, jsou  c Octel benzín  pro tělo, zejména spotřeba nervového systému depresory, jako je alkohol nebo trankvilizéry s injekčně drogy.
    • Relapsy : lidé, kteří konzumují sporadicky, jsou vystaveni vyššímu riziku předávkování, stejně jako ti, kteří pokračují v užívání po chvíli, aniž by to udělali; Je to proto, že se ztrácí tolerance k látce, ale osoba má sklon konzumovat stejnou dávku, což způsobuje intoxikaci.
    • Jiné zdravotní problémy : Lidé s jinými zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka, jsou náchylnější a s větší pravděpodobností předávkování.



    Příznaky a příznaky předávkování lékem


    Žena s příznaky předávkování drogami
    Oběť předávkování drogou může ztratit vědomí a mít potíže s dýcháním.

      Přestože existuje široká škála drog a jejich klasifikace je složitá, v této části rozdělujeme drogy do dvou skupin a popisujeme  příznaky a symptomy předávkování  těmito dvěma skupinami látek podle  účinku, který způsobují na mozek , protože se liší v závislosti na spotřebované drogě.

      Příznaky předávkování léky stimulujícími centrální nervový systém

      Tato skupina, jak název napovídá, má účinek na  stimulaci nebo zvýšení aktivity  mozku  a těla . Tento účinek vyvolávají drogy jako kokain,  amfetaminy nebo  cracky . Ve snížených dávkách si můžete všimnout zvýšené bdělosti se zlepšenou rovnováhou, stejně jako ztráty spánku a chuti k jídlu. Při vyšších dávkách se však objevují další  příznaky :
      • Žáci jsou rozšířeni (bilaterální mydriáza) a mohou se dokonce fixovat. 
      • Neklid; osoba se nepřestává pohybovat a hodně se potí.
      • Mohou nastat halucinace a paranoidní chování.
      • Zvyšte srdeční frekvenci a krevní tlak.
      • Objevují se násilné a psychotické chování.
      • Pokud je toxicita vyšší, mohou nastat záchvaty a nakonec smrt.

      Příznaky předávkování léky na centrální nervový systém

      Tyto léky jsou ty, které na rozdíl od stimulátorů  zpomalují nebo obnovují mozkové procesy a mohou dokonce inhibovat funkce. Obvykle se používají jako  léčiva  pro své anxiolytické  a  analgetické účinky  . Existují však i jiné nezákonně uváděné na trh, jako je marihuana nebo  heroin . Symptomy budou logicky opakem příznaků v první skupině:
      • Žáci jsou neobvykle malé velikosti a zmenšují se (mióza).
      • Je zde pocit uvolnění a ospalosti.
      • Může nastat nevolnost a zvracení, které je doprovázeno studeným pocením.
      • Ve vysokých dávkách má postižená osoba potíže s dýcháním.
      • Můžete ztratit vědomí a dokonce způsobit smrt.
      Stručně řečeno, ačkoli se příznaky liší v závislosti na konzumované drogě, vždy bude příčinou poplachu, že:
      • Osoba je v bezvědomí a nemůže se probudit.
      • Dýcháte tvrdě nebo nedýcháte.
      • Rty, nehty a obličej začínají zčervenat.



      Co dělat v případě předávkování léky


      Co dělat v případě předávkování léky
      Po oznámení záchranné služby musí být posouzen celkový stav oběti předávkování.

        Jakmile se zjistí, že osoba může trpět  předávkováním drogami,  je nezbytné okamžitě zavolat  pohotovostní službu , protože čím dříve bude léčena, tím méně budou mít zdravotní následky menší váhu. Kdykoli je to možné, identifikujte lék, který oběť použila, a oznamte to zdravotníkům, když zavoláte; Uchovávejte také veškeré zbytky, obaly nebo láhve, které najdete. Dále byste měli pokračovat v používání těchto opatření  první pomoci  při čekání na požadovanou pomoc:
        • Po vyhlášení poplachu pohotovostním službám musí být  vyhodnocen celkový stav oběti a první věcí bude kontrola toho, zda dýchá, a to nasazením ucha k obličeji, aby slyšel / cítil dech.
        • Pokud dýchá, ale je v bezvědomí, musí být  umístěn v postranní bezpečnostní poloze  a každých 5 minut přehodnocen. Je třeba být opatrný v případě zvracení, protože jak se to stane v případě otravy alkoholem, postižená osoba by se mohla dusit na vlastní zvracení, pokud nebude sledována.
        • Pokud nedýcháte, začněte  manévry Resuscitace ng kardiopulmonální .
        • Uvolněte  oděv a přikryjte jej kabátem nebo přikrývkou, aby nedošlo k podchlazení.
        • Odstraňte  vše, co by mohlo poškodit vás i oběť, jako jsou injekční stříkačky, zbytky drog atd.
        • Pokud se začne zabavovat,  nesnažte se  ho držet nebo si něco dát do úst, prostě udělejte vše, co je v jeho silách, aby nezasáhl předměty kolem sebe.
        • Nikdy neohrožujte svou bezpečnost. Pokud má osoba násilné chování,  vyhýbá se konfrontacím  a nechá se o něj postarat profesionál. Mějte na paměti, že jedinec pod vlivem drog není schopen rozumu.
        • Nedávejte  oběti nic k jídlu ani pití.
        • Nehýbejte se s  ním, ani jděte, protože může utrpět pády, které způsobí další zranění.

        Komplikace předávkování lékem

        Když člověk předávkuje, šance na  komplikace  jsou velmi vysoké a postupem času se zvyšují, aniž by se epizoda vrátila. Některé z nich jsou  trvalé poškození mozku  infekce plic  aspirací jídla nebo tekutin, poškození plodu nebo dokonce potrat, je-li těhotná žena,  kóma  a  smrt. Takže v případě pochybností je nezbytné neprodleně informovat zdravotnické služby a nabídnout jim všechny možné informace, protože u některých léků lze působit protijedem, čímž se snižuje riziko. Především nezapomeňte, že nejlepší léčbou je vyhnout se užívání drog a zabránit tomu prostřednictvím vzdělávání dětí a dospívajících.

        Související obsah pro kategorii ›› První pomoc


        První pomoc 

        Kousnutí hmyzem, úžeh, pořezání a poranění, popáleniny ... Kde je tělo, existuje nebezpečí, proto vám nabízíme tipy a domácí léky, které vám pomohou dostat se z cesty, dokud nedostanete pomoc profesionála.

         
        Napsal redakční tým: WebMD - Health Solutions
        Informace zde poskytnuté by neměly být použity během lékařské pohotovosti nebo pro diagnostiku nebo léčbu jakéhokoli zdravotního stavu. Diagnóza a léčba všech zdravotních stavů by měla být konzultována s licencovaným lékařem.